Аудио

4 јули, 2014

Слушнете ја „You Don’t Know What To Do“ од Мараја Кери

Познатата американска пејачка Мараја Кери во мај годинава го објави својот четиринаесетти студиски албум насловен „Me. I Am Mariah… The Elusive Chanteuse“, кој го најави со сингловите „#Beautiful“ со Мигел, „The Art Of Letting Go“, „You’re Mine (Eternal)“ и „Thirsty“. А сега, како следен сингл е претставена темата „You Don’t Know What To Do“ во која гостува раперот Вејл (Wale) и чија продукција ја потпишуваат Џермејн Дупри и Брајан-Мајкл Кокс, а како звучи тоа можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑