Аудио

17 јуни, 2013

Слушнете ја „Wildfire“ од „Саботите“

По првиот хит сингл „What About Us“, со кој британскиот женски бенд Д Сетрдејс (The Saturdays) го најавија својот четврт студиски албум, кој најверјатно ќе биде насловен „The Chase“, девојките на почетокот на месец мај ја претставија песната „Gentleman“. Оваа нумера ќе биде објавена како втор официјален сингл на 30-ти овој месец, а сега стигнува уште една песна која има малку необичен статус на „Б страна“ од синглот, а клубски ориентираната „Wildfire“ можете да ја слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑