Аудио

22 февруари, 2013

Слушнете ја „Whistle“ од Кајли Миног

Како што пишува магазинот Idolator „не, Кајли Миног не соработуваше со нејзината мајка, и не, не е во прашање обработката на познатата песна од Фло Рајда. Пејачката конечно го претстави најавниот сингл од филмот во кој играше минатата година. Станува збор за комедијата „Џеј и Дајен“, во режија на Бредли Раст Греј. За песната, актерката и пејачка соработува со исландската експериментална електронска група múm, а „Whistle“ можете да ја преслушате во продолжение.

 Врати се горе ↑