Аудио

25 август, 2014

Слушнете ја „Во мене љубовта умира“ од Димитар Андоновски

Од долгоочекуваниот прв албум „Ова небо знае сè“, кој Димитар Андоновски го промовираше во јуни годинава, денеска стигна уште една песна. Станува збор за темата насловена „Во мене љубовта умира“, чии автори се веќе докажаните хитмејкери и соработници на Димитар, тандемот Лазар и Магдалена Цветкоски, а како звучи оваа прекрасна песна можете да слушнете во продолжение. Уживајте!

 Врати се горе ↑