Calvin Harris - Together (feat. Gwen Stefani)
Shared from baconbuss using Embeddlr
download/iPhone

1 ноември, 2014

Слушнете ја „Together“ од Келвин Харис и Гвен Стефани

Популарниот шкотски диџеј и продуцент Келвин Харис вчера го објави неговиот долгоочекуван, четврт по ред, студиски албум „Motion“, кој со одличните хитови како што се „Summer“„Blame“ и „Outside“, е на добар пат да стане едно од најуспешните изданија за годинава. За наследникот на „18 Months“, Харис собра ѕвездена екипа на соработници, меѓу кои се групата „Хртс“, раперот Биг Шон, Џон Њуман, Ели Гоулдинг, како и вокалистката на групата „Ноу даут“, Гвен Стефани, која неодамна се врати на музичката сцена и како соло изведувач, претставувајќи го синглот „Baby Don’t Lie“.

Темата во која гостувa Стефани го носи насловот „Together“, а како звучи сето тоа можете да слушнете горе.

 Врати се горе ↑