Аудио

8 октомври, 2013

Слушнете ја „Timber“ од Питбул и Кеша

„Господинот 305“ деновиве претстави нова песна во која гостува неговата колешка Кеша, со која летово замина на заедничка летна турнеја низ Северна Америка. Темата насловена „Timber“ која има кантри призвук е трета соработка за двајцата музичари; во 2009 година Кеша гостуваше во неговата песна „Girls“, а пролетва Питбул направи ремикс на нејзиниот сингл „Crazy Kids“. Како звучи новата соработка на овие две ѕвезди можете да слушнете во продолжение.Врати се горе ↑