Аудио

25 март, 2014

Слушнете ја „Stay With Me“ од Сем Смит

Момчето кое BBC го прогласи за најнадежен млад музичар за оваа година, 21-годишниот Сем Смит денеска го претстави својот втор сингл со кој го најавува деби албумот „In The Lonely Hour“ закажан за 26-ти мај. По успешните соработките со Ноти Бој, Дисклоужр, Најл Роџерс и Џими Нејпс, ЕП изданието „Nirvana“ и синглот „Money On My Mind“ стигна темата насловена „Stay With Me“, која можете да ја слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑