Аудио

16 март, 2013

Слушнете ја „Sooth My Soul“ од „Депеш моуд“

Како што беше најавено, бендот „Депеш моуд“ за точно 10 дена ќе го објави нивниот нов албум насловен „Delta Machine“, кој ќе го наследи нивното последно издание „Sounds of the Universe“ од 2009 година. Албумот беше најавен и со видео записот за песната „Heaven“, а сега стигнува и синглот број 2. Станува збор за нумерата „Sooth My Soul“, која вчера беше премиерно емитувана на британското радио BBC, а снимката можете да ја преслушате во продолжение.

 

Извор: SpinВрати се горе ↑