Аудио

19 ноември, 2013

Слушнете ја „Something In My Heart“ од Ројксоп

Норвешкото електронско дуо Ројксоп (Röyksopp) кое до крајот на месецов би требало официјално да го овјави својот нов сингл насловен „Running To The Sea“, деновиве ја објави темата „Something In My Heart“, која ќе биде Б страна на ова издание. Синглот „Running To The Sea“ ги освои врвовите на сите топ листи во Норвешка, а сега планираат да ги освојот и светските топ листи.

Џејми Дермот, фронтменот на чејмбер-поп ансамблот Д Ирепресиблс го позајми својот кристално ладен вокал за синглот „Something In My Heart“, а како звучи тоа можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑