Аудио

23 април, 2013

Слушнете ја „Q.U.E.E.N.“ од Џанел Моне и Ерика Баду

Џанел Моне неодамна го најави нејзиниот нов албум, а сега стигнува и првиот сингл кој го најавува новото издание. Станува збор за дуетот со добро познатата Ерика Баду, насловен „Q.U.E.E.N.“. Како што пишува Idolator, ова е уште еден во низата на историски дуети во поп музиката, како што своевремено беа оние на Дона Самер и Барбра Стрејсенд, Мараја Кери и Витни Хјустон, Бренди и Моника, Бритни Спирс и Мадона

Во продолжение слушнете го првиот сингл од претстојниот албум на Моне, насловен „The Electric Lady“.

 Врати се горе ↑