Аудио

12 јануари, 2013

Слушнете ја „Nuclear“ од Дестинис Чајлд

Интересна вест поврзана со поранешната женска група Дестинис Чајлд, составена од Бијонсе Ноулс, Кели Роланд и Мишел Вилијамс е најавата за нивната нова заедничка песна насловена „Nuclear“. Имено, деновиве на нејзината официјална веб страница, Бијонсе напишала „дека е многу горда што може да ја најави првата нова Дестинис Чајлд музика во последните осум години“, по што следуваа шпекулации дека е можно реформирање на групата. Потврдени се и гласините дека тоа е „големото изненадување“ кое го најави Бијонсе за нејзиниот настап на американскиот Super Bowl кој ќе се одржи на 3-ти февруари, кога на полувремето оваа група ќе настапи во полн состав, веројатно изведувајќи ја и новата нумера „Nuclear“ која веднаш се појави на интернет, а можете да ја преслушате во продолжение.

 

За 29-ти јануари е закажано објавувањето на компилациското издание „Destiny’s Child – Love Songs“, на кое покрај познатите хитови од периодот од 1997 до 2004 година, ќе се најде и новата песна „Nuclear“, чија продукција ја потпишува познатиот Фарел Вилијамс. Во продолжение погледнете го целокупниот список на песни од најавеното издание.

 1. Cater 2 U
 2. Killing Time
 3. Second Nature
 4. Heaven
 5. Now That She’s Gone
 6. Brown Eyes
 7. If
 8. Emotion
 9. If You Leave (featuring Next)
 10. T­-Shirt
 11. Temptation
 12. Say My Name (Timbaland remix)
 13. Love
 14. Nuclear


Врати се горе ↑