Аудио

29 октомври, 2013

Слушнете ја новата соработка на Еминем и Ријана

По соработката на познатиот хит сингл „Love the Way You Lie“, на претстојниот осми студиски албум на Еминем ќе се најде песната насловена „Monster“, во кој повторно гостува колешката Ријана. Новото издание „MMLP2“, за кое самиот рапер неодамна изјави дека  носталгијата го натерала да се врати кон корените, е закажано за 5-ти ноември. Покрај веќе претставените песни „Berzerk“,  „Survival“ и „Rap God“ќе се најдат и соработките со Скајлар Греј, Кендрик Ламар и Нејт Руес од Фан., а како звучи сорабката со Ријана можете да слушнете во продолжение.Врати се горе ↑