Аудио

27 август, 2013

Слушнете ја новата песна на Влатко Илиевски

Влатко Илиевски деновиве настапи на поп-вечерта на овогодинешното издание на Охрид фест, а темата „Само за неа“ го освои второто место. Пејачот се потпишува и како автор на музиката на наградената песна, како и на текстот кој го напиша заедно со Слаткар, а аранжманот е на Дарко Тасев.  Песната ќе добие и свое видео издание, а како звучи можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑