Аудио

27 ноември, 2012

Слушнете ја новата песна на Соланж Ноулс

Денеска е датумот кога ќе биде објавен новиот албум на американската пејачка Соланж Ноулс, попозната како помалата сестра на мегаѕвездата Бијонсе. Ова е трет студиски албум за Соланж, насловен „True“. Минатиот месец пејачката го овјави синглот „Losing You“ за кој беше промовиран и видео запис, а деновиве излезе и новиот сингл од овој албум, „Lovers in the Parking Lot“, кој можете да го преслушате во продолжение.

 

 


Врати се горе ↑