Аудио

2 декември, 2012

Слушнете ја новата песна на Рик Рос

„100 Black Coffins“ е новиот сингл на раперот Рик Рос, а истата ќе се најде и на саундтракот од новиот филм на Квентин Тарантино „Django Unchained“, чија премиера во САД е закажана за декември, а европската за 18-ти јануари. Покрај главните улоги кои ги играат Џејми Фокс, Кристоф Волц и Леонардо ДиКаприо, во филмот се појавуваат и Џозеф Гордон Левит, Семјуел Л. Џексон. Курт Расел и други.

На неодамна објавената листа од песни кои ќе се најдат на овој саундтрак се наоѓаат и некои „историски“ песни, како што се  никогаш необјавената верзија на Џејмс Браун за „The Payback“ во која рефренот го пее Тупак Шакур, и по прв пат во кариерата на познатиот режисер, некои нови песни нарачани само за потребите на филмот. Во продолжение слушнете го најавниот сингл за филмот, за кој беше задолжен Рик Рос, а подолу можете да ја видите и целосната листа на песни кои ќе бидат дел од новиот филм на Тарантино. Покрај Рик Рос, на овој албум има нумера и од Џон Леџенд, а најголем број се од најпознатиот филмски музичар Енио Мориконе.

 

“Django Unchained: Original Motion Picture Soundtrack” список на песни:

1. “Winged”

2. “Django (Main Theme)” – Luis Bacalov, Rocky Roberts

3. “The Braying Mule” – Ennio Morricone

4. “In That Case, Django, After You…”

5. “Lo Chiamavano King (His Name Is King)” – Luis Bacalov, Edda Dell’orso

6. “Freedom” – Anthony Hamilton & Elayna Boynton

7. “Five-Thousand-Dollar Nigga’s And Gummy Mouth Bitches”

8. “La Corsa (2nd Version)” – Luis Bacalov

9. “Sneaky Schultz and the Demise of Sharp”

10. “I Got a Name” – Jim Croce

11. “I Giorni Dell’ira” – Riz Ortolani

12. “100 Black Coffins” – Rick Ross

13. “Nicaragua” – Jerry Goldsmith featuring Pat Metheny

14. “Hildi’s Hot Box”

15. “Sister Sara’s Theme” – Ennio Morricone

16. “Ancora Qui” – Ennio Morricone and Elsa

17. “Unchained (The Payback/Untouchable)” – James Brown and 2Pac

18. “Who Did That To You?” – John Legend

19. “Too Old to Die Young” – Brother Edge

20. “Stephen The Poker Player”

21. “Un Monumento” – Ennio Morriconе

22. “Six Shots Two Guns”

23. “Trinity (Titoli)” – Annibale E i Cantori Moderni

Извор: idolator/mtv.rsВрати се горе ↑