Аудио

11 септември, 2014

Слушнете ја новата песна на „озборувачката“ Лејтон Мистер

Актерката и пејачка која е најпозната по улогата на Блер Волдорф во популарната серија „Озборувачка (Gossip Girl)“, Лејтон Мистер привршува со работата на нејзиното деби издание насловено „Heartstrings“, а истоимената песна деновиве беше претставена како прв сингл од претстојниот албум кој ќе содржи девет нумери продуцирани од Џеф Трот.

„Heartstrings“ ќе биде објавен на 28 октомври годинава, а како звучи истоимениот сингл можете да слушнете во продолжение.Врати се горе ↑