Балкан

4 март, 2013

Слушнете ја новата песна на Оливер Мандиќ

Како што беше најавено, на синоќешното финале од фестивалот Беосонг, во ревијалниот дел настапи легендарниот пејач Оливер Мандиќ. Тој за прв пат ја изведе песната „Све што ти нисам рекао“, посветена на неговата мајка која починала од рак.

Песната чиј текст го напиша Марина Туцаковиќ, претставува најава за неговиот нов албум, кој ќе го наследи неговото успешно издание „Доџе ми да вриснем твоје име“ од 1985 година. Во продолжение слушнете ја новата песна.

Фото: Svet.rs



Врати се горе ↑