Аудио

4 ноември, 2013

Слушнете ја новата песна на Јелена Розга

Популарната хрватска пејачка Јелена Розга, која на претстојниот радиски фестивал МАРС 2013 ќе ја добие наградата „Ѕвезда од соседството“, деновиве ја претстави својата нова песна насловена „Циркуз“. Темата која ја потпишува брачната двојка Хуљиќ, пејачката премиерно ја отпеа во хрватската емисија „Танц со ѕвездите“, а наскоро ќе добие и свое видео издание кое деновиве се снима во Белград под режисерската палка на Дејан Миличевиќ. Како звучи „Циркузот“ на Розга можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑