Аудио

1 март, 2013

Слушнете ја новата песна на Ив

Познатата раперка и актерка Ив Џихан Џеферс, попозната само како Ив, за годинава го најави нејзиниот нов албум насловен „Lip Lock“, а тоа го направи на почетокот на јануари со видео записот за песната „She Bad Bad“. Од албумот на кој работи уште од 2007 година, доаѓа уште една песна за која наскоро ќе биде претставен и видео запис. Станува збор за нумерата „Make It Out This Town“ во соработка со Гејб Сапорта, фронтменот на групата Кобра Старшип, а истата можете да ја преслушате во продолжение.

Извор: IdolatorВрати се горе ↑