Аудио

17 февруари, 2013

Слушнете ја новата песна на Халид Бешлиќ

На почетокот на месецов беше најавена новата песна на Халид Бешлиќ, за која повторно соработуваше со Жељко Јоксимовиќ. Новата нумера насловена „Сиједе“, која  е своевидно продолжение на големиот хит „Миљачке“, исто така е производ на овој тандем, беше промовирана вчера на ЈуТјуб каналот на продуцентската куќа Минакорд.

Новиот хит е продолжение на „Миљачке“, го носи нејзиниот дух и расположение, се надеваме дека публиката ќе ја прифати исто како и претходната“ – изјави Жељко. Во продолжение преслушајте ја „Сиједе“, чија музика, аранжман и продукција се на Јоксимовиќ, додека текстот го потпишува Фахрудин Пецикоза. 

 Врати се горе ↑