Балкан

1 декември, 2012

Слушнете ја новата песна на Гоца Тржан

Неодамна српската пејачка Гоца Тржан го најави нејзиниот нов сингл, кој го промовираше на познатите белградски сплавови. Станува збор за песната „Вади се на моје лудило“ за која музиката и тектстот и ги потпишува Бане Опачиќ, а аранжманот е на Душан Алагиќ. Слушнете ја во продолжение.

 Врати се горе ↑