Аудио

15 декември, 2014

Слушнете ја новата песна на Емил Арсов

После издавањето на албумот „Светлина“, како новогодишен подарок за своите фанови Емил Арсов го издаде својот нов сингл насловен „Ми требаш ко некогаш“, чија музика ја потпишува Ерик Фокс, за аранжманот му помогна Борче Кузмановски, а стиховите се дело на Магдалена Цветкоска, додека за продукцијата се погрижи Иван Јованов. Песната се снимаше во студиото на Јованови, а како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение. Уживајте!

Насловна фотографија: Стојанче Цавироски Врати се горе ↑