Аудио

8 декември, 2012

Слушнете ја новата песна на Александра Радовиќ

Српската пејачка Александра Радовиќ го претстави нејзиниот нов звук. Станува збор за новиот сингл „Ако погазиш лаж“, која малку се разликува од нејзините останати песни бидејќи содржи доста модетни електро елементи, но поп звукот и нејзинот глас и понатаму е препознатлив. Музиката и текстот ги потпишува Александра Милутиновиќ, а аранжманот е на Дарко Димитров. Во продолжение преслушајте го новиот хит на Александра.

 

Извор и фото: ТрачараВрати се горе ↑