Аудио

26 декември, 2012

Слушнете ја „Невидлива“ на Ана Миленковиќ

Српската поп пејачка Ана Миленковиќ деновиве го објави нејзиниот нов сингл „Невидљива“, кој е во соработка со Т-Блејзер. Текстот и музиката ги потпишува самата Ана, додека аранжманот го направи Т-Блејзер. Поранешната членка на бендот Бјути Квинс позади себе веќе има еден соло албум, па со оваа песна веројатно го најавува неговиот наследник. Во продолжение преслушајте ја „Невидлива“.

Извор и фото: Трачара

 



Врати се горе ↑