Свет

25 декември, 2012

Слушнете ја „Merry Christmas, Baby“ од Си Ло Грин и Род Стјуард

Како секогаш, овој период од годината е доста плоден на музичката сцена. Голем број музичари снимаат свои авторски песни, но и преработуваат стари празнични евергрини, кои со текот на времето станаа неизоставен дел од новогодишниот и божиќниот репертоар. Меѓу другите, и Си Ло Грин годинава сними цел албум со празнични песни, насловен „Cee Lo’s Magic Moment“. Токму на овој албум се најде и одличната соработка со Род Стјуард, нумерата „Merry Christmas, Baby“. Слушнете во продолжение како звучат овие два музичари заедно, проследете го нивниот настап во живо.

 

 

 



Врати се горе ↑