Аудио

18 април, 2014

Слушнете ја „Love Runs Out“ од „Уан репаблик“

Американскиот состав „Уан репаблик“ го објави својот трет студиски албум „Native“ во март минатата година, а песната која веројатно е петти сингл од ова издание е темата насловена „Love Runs Out“. Фронтменот на бендот Рајан Тедер изјавил дека токму оваа песна е негов фаворит од албумот и дека требало да биде прв сингл, но никако не можеле да бидат сигурни дали има „совршен рефрен“, па поради тоа „Love Runs Out“ до публиката стигнува малку подоцна, а како звучи можете да слушнете во продолжение.Врати се горе ↑