Аудио

30 октомври, 2013

Слушнете ја „Love Game“ од Еминем и Кендрик Ламар

Еминем повторно изненади со нова песна од претстојниот осми студиски албум „MMLP2“ кој ќе пристигне на 5-ти ноември. Изгледа дека раперот станал нетрпелив, па секојдневно „бомбардира“ со нови песни, а по соработката со Ријана, денеска пристигна и темата „Love Game“ во која гостува колегата Кендрик Ламар и содржи семпл од песната  „Тhe Game Of Lovе“ која во 1965 година ја претставија Вејн Фонтана и Мајндбендерс. Како звучи тоа можете да слушнете во продолжение (или на овој  линк)

 

 Врати се горе ↑