Аудио

16 декември, 2012

Слушнете ја „Lighters Up“ на Снуп Лајон

Снуп Лајон, сепак и понатаму познат како Снуп Дог, новиот албум „Reincarnated“ кој е закажан за февруари следната година, го најави со уште еден сингл. Станува збор за нумерата „Lighters Up“ за која соработуваше со Мавадо и Попкаан. Паралелно со албумот, во февруари е закажана и премиерата на документарниот филм за неговото патување на Јамајка и личната трансформација која ја доживеа таму. Во продолжение преслушајте го новиот сингл.

 Врати се горе ↑