Аудио

3 март, 2013

Слушнете ја „Immortal“ од Кид Кади

Американскиот рапер Кид Кади (Kid Cudi) својот долгоочекуван трет студиски албум насловен „Indicud“ го најави уште минатото лето со синглот „Just What I Am“, а деновиве беше објавен уште еден сингл од ова издание кое е закажано за 23-ти април.  Станува збор за нумерата „Immortal“, базирана на семп од песната „Congratulations“ од групата MGMT, а продукцијата ја потпишува самиот Кади.

Во продолжение преслушајте ја „Immortal“ од третиот студиски албум на Кади, на кој меѓу другите гостуваат и колегите Кендрик Ламар и Пуша Ти.

 

Извор: Idolator/MTVВрати се горе ↑