Аудио

21 август, 2014

Слушнете ја „I Can’t Give You Anything But Love“ од Тони Бенет и Лејди Гага

Како што е познато, 87-годишниот џез музичар Тони Бенет и неговата помлада колешка Лејди Гага веќе подолго време работат на заеднички албум на кој ќе се најдат обработки на класични џез и блуз теми. По првиот сингл „Anything Goes“, со кој го најавија албумот насловен „Cheek To Cheek“, закажан за 23 септември, деновиве пристигна уште една песна насловена „I Can’t Give You Anything But Love“, која можете да ја слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑