Аудио

8 јули, 2013

Слушнете ја „Holy Grail“ од Џеј Зи и Џастин Тимберлејк

Популарниот рапер Џеј Зи деновиве го претстави својот нов студиски албум „Magna Carta Holy Grail“, на кој помеѓу петнаесетте нови песни се најде и соработката со колегата Џастин Тимберлејк. Тандемот интензивно соработува во изминатиот период; г-динот Картер гостуваше во повратничкиот сингл  на Тимберлејк –„Suit & Tie“, а започнувајќи од 17-ти јули музичарите ќе тргнат на заедничка летна турнеја насловена „Легенди на летото“.

Во продолжение слушнете како звучи темата насловена „Holy Grail“, која можеби наскоро ќе биде издадена и како сингл.Врати се горе ↑