Видео

25 октомври, 2013

Слушнете ја „Gypsy“ од Лејди Гага

Лејди Гага деновиве ја изведе својата нова песна насловена „Gypsy“, која фановите немале можност да ја чујат претходно и која ќе се најде на нејзиниот претстоен трет студиски албум „ARTPOP“ најавен за 11-ти следниот месец. Таа во Берлин ја отпеа оваа песна свирејќи на клавир, иако верзијата која ќе биде на албумот ќе биде во хаус стил. Оваа поедноставна варијанта на новата песна можете да ја слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑