Аудио

24 јануари, 2014

Слушнете ја „Girls“ од Џенифер Лопез

Познатата американска пејачка и актерка Џенифер Лопез повторно се врати во жирито на музичката емисија „Американски Идол“, а покрај овој ангажман пејачка активно го подготвува и новиот материјал за претстојниот осми студиски албум. Првата песна од новиот материјал е неодамна претставената тема „Girls“, за која Лопез соработуваше со диџеј Мастард, а како звучи тоа можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑