Аудио

22 февруари, 2014

Слушнете ја „First Real Love“ од Ашанти и Бини Мен

Американската пејачка и актерка Ашанти веќе од 2011 година го најавува нејзиниот петти студиски албум, па по неколку одложувања албумот насловен „Braveheart“ кој ќе го наследи „The Declaration“ од 2008 година, конечно ќе пристигнње на 4-ти март. Како прв сингл беше претставена темата „Never Should Have“, по која следуваше „I Got It“ во која гостува колегата Рик Рос. Деновиве стигна уште една песна од претстојното издание, а тоа е „First Real Love“ во соработка со јамајканскиот MC Бини Мен, а како звучи тоа можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑