Аудио

22 декември, 2014

Слушнете ја „Fi Funk“ од Четкар

По темите „Lucky Pair“, неодамна објавените I Remember“, и „Time Goes By“, како и насловната „Heavenly“, од актуелниот албум на Владимир Четкар деновиве беше објавена уште една песна. Станува збор за комплетно инструментална композиција насловена „Fi Funk“, со којашто можете да уживате во продолжение.

 

Изданието кое беше прогласено за ремек-дело во Јапонијастана вистински хит во Унгарија и направи културна инвазија во далечниот Исток, од минатиот месец веќе е достапно и ширум цела Македонија, а списокот со продажни места во сите градови Ве очекува овде.

 Врати се горе ↑