27 февруари, 2013

Слушнете ја евровизиската „Империја“

Вечерва со почеток од 21 часот од студиото 1 на МРТ беше премиерно претставена евровизиската песна со која Есма Реџепова и Влатко Лозаноски Лозано ќе ги бранат боите на нашата земја на годинешниот избор за песна на Евровизија во Малме, Шведска. Автори на „Империја“ се Симеон Атанасов и Дејан Момироски кои ги направија музиката и аранжманот, додека текстот е на Борче Нечовски.

Како Ви се допадна песната? Врати се горе ↑