Аудио

25 септември, 2014

Слушнете ја „Едно мирно топло лето“ од „Тајфата“ и Сузана Спасовска

Како што Ви пренесовме неодамна, Тајфата сними нова песна насловена „Едно мирно топло лето“, во која гостува познатата фолк пејачка Сузана Спасовска. Песната потпишана од Венко Серафимовски и Дејан Ѓоргиевски – Ѕене, воедно е и најава за првиот албум на групата, чија промоција се очекува кон крајот на ноември. Како звучи оваа интересна соработка можете да слушнете во продолжение.

 

 Врати се горе ↑