Аудио

17 мај, 2013

Слушнете ја „Dirty Laundry“ од Кели Роланд

Кели Роланд го најави нејзиниот четврт студиски албум „Talk a Good Game“ за почетокот на месец јуни, а по првиот сингл „Ice“ во кој гостуваше колегата Лил Вејн и вториот „Kisses Down Low“, деновиве пристигна и третиот сингл од новото издание. Станува збор за нумерата „Dirty Laundry“, чија продукција ја потпишува Д Дрим и во која, како што пишува Idolator, се зборува за „комплексната динамика“ помеѓу пејачката и некогашната колешка од Дестинис Чајлд – Бијонсе.

„Bittersweet / She was up, I was down…Post-Survivor, she on fire…Kinda lucky I was in her shadow” се дел од стиховите на новата песна кои според Idolator се однесуваат на Бијонсе, а целата песна можете да ја слушнете во продолжение.Врати се горе ↑