Аудио

23 јануари, 2014

Слушнете ја „Diez Mil Maneras“ од Давид Бизбал

Познатиот шпански пејач и музичар Давид Бизбал го подготвува неговиот шести студиски албум, а по баладата „Para Enamorarte De Mi“, денеска стигна и првиот официјален сингл од претстојното издание кое ќе го носи насловот „Tu y Yo“. Станува збор за темата насловена „Diez Mil Maneras“ која е претставена со неофицијално видео издание во кое пејачот е прикажан додека работи во студио, а како изгледа и звучи сето тоа можете да видите во продолжение.

 Врати се горе ↑