Аудио

20 мај, 2014

Слушнете ја „Catch Tomorrow“ од Афроџек и Стинг

Како што Ви пренесовме неодамна, познатиот холандски диџеј и продуцент Афроџек на 16 мај го објави својот деби албум насловен „Forget The World“, а како автор на една од песните се потпишува и нашиот Боби Андонов. Меѓу 12-те песни од новото издание се најдоа и соработки со имиња како што се Стинг, Снуп Дог, Виз Калифа и други. Познатиот британски музичар Стинг гостува на песната насловена „Catch Tomorrow“, а како звучи оваа невообичаена соработка можете да слушнете во продолжение.

 

 Врати се горе ↑