Аудио

29 март, 2014

Слушнете ја „Big Homie“ од Паф Деди, Рик Рос и Френч Монтана

Познатиот американски рапер Шон Комбс, кој после шест промени на името повторно ќе стане Паф Деди (Puff Daddy), неодамна го најави неговиот нов студиски албум насловен „MMM (Money Making Mitch)“, кој за сега нема официјален датум на објавување, а првиот сингл од овој албум закажан за 31-ви овој месец е темата „Big Homie“ во соработка со колегите Рик Рос и Френч Монтана. Песната „протече“ на интернет малку порано од предвиденото, а како звучи тоа можете да слушнете во продолжение (или на овој линк).

 Врати се горе ↑