Аудио

26 јуни, 2014

Слушнете ја „Big Girls Cry“ од Сиа

Австралиската кантавторка Сиа, која потпиша дел од најголемите хитови во последните години како што се „Diamonds“ на Ријана, „Pretty Hurts“ на Бијонсе и „Sexercize“ на Кајли Миног,  ги израдува своите фанови со уште една тема која ќе се најде на нејзиниот шести студиски албум. По хитот „Chandelier“ и песната „Eye Of The Needle“, сега стигна и песната насловена „Big Girls Cry“ која можете да ја слушнете во продолжение, а албумот „1000 Forms Of Fear“ би требало да излезе на 8 јули.

 Врати се горе ↑