Аудио

8 ноември, 2012

Слушнете ја „Because I Love You“ на Рената

Стигна и неодамна најавениот нов сингл на Рената. Пејачката која изминатото лето го имаше можеби најголемиот хит „Time time“, пред извесно време го најави и неговиот следбеник. Се работи за уште една одлична денс нумера која несомнено ќе биде вртена на сите радио станици, а и сигурно ќе котира високо на топ листите.

Текстот на „Because I Love You“ го потпишува самата Рената, додека музиката, аранжманот и продукцијата се на Зоран Алексиќ. Позади ова дело исто така стои Sky Eye Entertainment. Во продолжение слушнете ја одличната нумера.

 

 Врати се горе ↑