Аудио

20 февруари, 2013

Слушнете ја „Almost Home“ на Мараја Кери

За 8-ми март е најавена премиерата на новиот филм од Дизни продукција, „Oz the Great and Powerful“ во режија на Сем Раими и во кој, меѓу другите, играат Џејмс Франко, Мила Кунис, Рејчел Вајс и Мишел Вилијамс. Филмската музика ја потпишува Дени Елфман, додека за насловната нумера беше задолжена Мараја Кери. Нумерата насловена „Almost Home“ е продуцирана од Старгејт, а можете да ја преслушате во продолжение.

 

Извор: Idolator/MTVВрати се горе ↑