Аудио

26 август, 2013

Слушнете го ремиксот на макфестовската „Готово е“

Песната „Готово е“ со која Тамара Тодевска настапи на минатогодишното издание на фестивалот МакФест деновиве доби и ремикс издание. Баладата чии автори се  Роберт Билбилов (музика и аранжман) и Игор Џамбазов (текст), уште со првото слушање ги освои срцата на публиката и веќе сигурно е дека си обезбеди место помеѓу македонските евергрин мелодии, а како звучи во „ново руво“ можете да слушнете во продолжение.

 

 Врати се горе ↑