Аудио

26 март, 2013

Слушнете го новиот сингл на Џон Леџенд

Џон Леџенд годинава планира „на голема врата“ да се врати на музичката сцена со својот четврт студиски албум насловен „Love In The Future“, а минатата недела го најави првиот сингл од ова издание, претставувајќи ја песната „The Beginning“, која беше само мал вовед во 0на што ќе следува од него. Вчера, на 25-ти март, пристигна и првиот официјален сингл од ова издание, продуцирано од екипата составена од Канје Вест и Дејв Тозер. Станува збор за песната насловена „Who Do We Think We Are“, во која гостува раперот Рик Рос, а како тоа звучи можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑