Свет

21 ноември, 2012

Слушнете го новиот сингл на Алиша Киз и Максвел

Американската пејачка која во моментов е актуелна со синглот „Girl on Fire“, Алиша Киз вчера објави уште еден „огнен“ сингл во соработка со Максвел. Се работи за една интересна нумера од претстојниот албум кој треба да излезе на 27-ми ноември, а е насловена „Fire We Make“. Преслушајте го новиот сингл на Алиша.

 Врати се горе ↑