Аудио

12 април, 2013

Слушнете го новиот хит на Псај: „Џентлмен“

Како што беше најавено, денеска пристигна новиот сингл од корејската сензација Псај, а наследникот на популарниот хит „Гангнам Стајл“ е насловен „Џентлмен“. Tанцот кој ќе дојде „во комплет“ со музиката, ќе можеме да го видиме на утрешниот концерт во Сеул, кој ќе биде директно пренесуван на сервисот ЈуТјуб.

Најавен е и видео запис, а додека го очекуваме, слушнете како звучи „Џентлмен“.

 Врати се горе ↑