Аудио

20 декември, 2012

Слушнете го новиот хит на Колонија

Хрватската група Колонија составена од Индира Владиќ, Борис Ѓурѓевиќ и Томислав Јелиќ премиерно го претставија новиот сингл „Кап твоје љубави“. Овој сингл е божиќен подарок за нивните фанови, но и најава на новиот албум кој ќе го претстават на 14-ти февруари 2013 година. Долгоочекуваниот албум, кој Колонија долго го одложуваа сакајќи на своите слушатели да им го дадат најдоброто од нив, ќе содржи 13 песни. Во продолжение слушнете ја „Капка од твојата љубов“.

Извор: svetplus.rs/Фото:colonia.hr

 Врати се горе ↑