Аудио

19 април, 2013

Слушнете го дуетот на Снуп Лајон и Рита Ора

Како што најави на почетокот на годинава, реинкарнираниот Снуп Лајон на првиот реге албум „Reincarnated“, кој ќе пристигне за неколку дена, за една нумера соработуваше и со младата британска пејачка Рита Ора. За нивната заедничка песна насловена „Torn Apart“, тие снимија видео запис во Тајланд, а додека го очекуваме видеото, во продолжение слушнете како звучи оваа интересна соработка.

 

 Врати се горе ↑